Przeprowadzka dla wielu osób to wielki stres. Jeśli odpowiednio przygotujemy się do Przeprowadzki, unikniemy wiele nieprzyjemnych sytuacji.

Kilka podstawowych zasad:

- Kartony: Odpowiednio szybko zacznij pakowanie. Na początek pakuj rzeczy, których nie używasz na co dzień. Dzień przed usługą spakuj resztę rzeczy.

Postaraj się sam pakować rzeczy do kartonów. Nikt nie zrobi to lepiej od Ciebie. Masz wtedy pewność, że Przeprowadzka potrwa krócej. Cenne rzeczy lepiej przewieś samemu. Koniecznie opisz kartony delikatne np. „szkło”

- Meble zabezpiecz sam. Oczywiście firmy posiadają folię itd. Jednak zabezpieczenie potrwa zbyt długo. Najbardziej klientowi powinno zależeć żeby Przeprowadzka potrwała sprawnie i szybko.

- Koniecznie poinformuj firmę o ciężkich meblach oraz o szerokości klatek schodowych. Często z kwestii oszczędnościowych klient nie informuje o wszystkich meblach. Jest to błąd. Powoduje to wiele stresu. Firma, która nie narzeka na brak klientów, w najlepszym wypadku podwyższy nam cenę, w najgorszym podziękuje za Przeprowadzkę. Jeśli zaplanują na usługę 3 godziny, a z winy Klienta będzie to więcej, mogą nie zdążyć do kolejnego Klienta. Wybór kolejnej firmy w dniu Przeprowadzki może kosztować zbyt drogo.

- Postaraj się wybierać firmy, które podają cenę za usługę, nie za godzinę. Jeśli wybierasz firmę za usługę nie „oszukuj” z liczbą rzeczy. Jeśli Przeprowadzka jest lokalna zawsze w razie czego zmienisz firmę. W wypadku przeprowadzki międzymiastowej, lub międzynarodowej robi się problem - wagi ładunku oraz objętości. Jeśli Firma źle dopasuje samochód, pamiętaj że to Ty zapłacisz za dodatkowy samochód do Przeprowadzki. Jeśli firma będzie w ogóle w stanie podstawić dodatkowy samochód. Ogólnie cała sytuacja to niepotrzebne nerwy zarówno dla firmy, jak i Klienta.

- Jeśli sugerujesz się ceną, zawsze zostaw sobie numer do firmy awaryjnej. Wybierając firmę najtańszą musimy liczyć się z tym, że mogą nie przyjechać. Może zepsuć się samochód, lub jakaś inna sytuacja losowa.

- Nie ważne od ceny usługi zapytaj, czy firma w razie kłopotu np. z samochodem jest w stanie podstawić kolejny. Jeśli firma nie posiada większej floty, również zabezpiecz się telefonem na sytuacje awaryjną. Jeśli jest to Przeprowadzka międzynarodowa tym bardziej.

- Sprawdź czy firma posiada ubezpieczenie od ewentualnych zniszczeń. Poproś o wysłanie ubezpieczenia na maila. Sprawdź dokładnie, czy dane firmy zgadzają się z danymi ubezpieczenia.

- Pamiętaj żeby poinformować urzędy oraz firmy o Przeprowadzce:

US, ZUS, Bank, Zakład energetyczny, kablówkę, Firma telekomunikacyjna

- Na dzień Przeprowadzki przygotuj opiekę na dziećmi oraz zwierzętami.